Tekel bayileri ve bakkalların sigara satışı kavgası

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, bayilerin BAT grubu ürünlerden neredeyse hiç kar etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kalındıklarını vurgulayarak şöyle devam etmişti:

“Zaten yok denecek kadar az olan sigara karımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlarla sıfıra indiğini belirtmeliyim. Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta BAT yetkilileriyle yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiç bir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim.”

Dündar’ın açıklamasınının arından Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da boykota katılacağını söyledi.
BAT grubuna boykot tartışmasına bazı bakkal esnafı da katıldı. Facebook üzerinde ‘Bakkalına Sahip Çık’ grubunda toplanan bakkal esnafı ise açıklama yaparak boykota katılmayacaklarını söyledi.

Grup üyelerinden Metin Nihat Ünal, “Birilerinin PM (Philip Morris) ile iş tutarak British American Tobacco grubuna bir boykot çağrısı yapmasına bizleri de alet etmeye çalışmasına aldırmayın. Olacaksa PM’nin de boykot edilmesi lazım gelir. Yok öyle PM ile iş tutarak, BAT’a boykot falan. Bizim şu an için BAT boykotu diye bir kararımız yoktur” açıklamasında bulundu.

Bakkal esnafı ve tekel bayiilerinden BAT sigara grubuna boykot tartışması sosyal medya paylaşımlarına taştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir