Tottenham’dan Fenerbahçe’ye! Mourinho da devreye girecek

Sarı-Lacivertliler’de transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sportif direktör Mario Branco, her gün birçok görüşme gerçekleştiriyor. Fenerbahçe’de Jose Mourinho hamlesi de etkilerini sürdürüyor. Sarı-Lacivertliler, transferde de oldukça heyecan verici bir yaz dönemi geçirmek için kolları sıvadı. 

Fenerbahçe, tüm kulvarlarda başarı adına her bölge üst düzey yıldız transferi gerçekleştirmek istiyor. Taraftarı en çok heyecanlandıracak bomba transferlerin en kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Bu kapsamda, listenin ilk sırasında Danimarkalı yıldız bulunuyor.

HOJBJERG İÇİN GÖRÜŞME
Orta sahayı güçlendirmek isteyen Fenerbahçe, listesinde ilk sıralarda yer alan Pierre-Emile Hojbjerg için girişimlere başladı. Branco’nun İngiltere’de Danimarkalı yıldız için ilk teması kurduğu kaydedildi. Tottenham’lı yetkililerle yapılan görüşmede Sarı-Lacivertliler’in Hojbjerg’e olan ilgiyi ilettikleri kaydedildi.

BOBSERVİSİ BELLİ OLDU
İngiliz ekibi, kadroda düşünülmeyen ve 1 yıl sözleşmesi kalan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu için 15 milyon Euro bonservis bedeli belirlemişti. Tottenham, Hojbjerg’in Juventus ve Milan’ın radarında olması nedeniyle fiyatı yüksek tutsa da iki İtalyan devi de bu transferi rafa kaldırdı.

MENAJERLİK ŞİRKETİNİ DEĞİŞTİRDİ
Sarı-Lacivertliler, Danimarkalı futbolcuyu 10 milyon Euro’nun altında bir bedelle kadroya katmanın hesabını yapıyor. Öte yandan Hojbjerg’in menajerlik şirketi Unique Sports Group (USG) ile de temasa geçildiği kaydedildi.

BRANCO MALİYET İÇİN TEMASTA
Yıldız bu futbolcu, bu yaz Tottenham’dan ayrılığını kolaylaştıracağına inandığı için geçtiğimiz ay menajerlik şirketini değiştirip USG ile anlaşmıştı. Branco’nun USG’li yetkililer ile de temasa geçip maliyet araştırması yaptığı kaydedildi.

MOURINHO DA DEVREYE GİRECEK
Mourinho da görüşecek Hojbjerg şu anda Danimarka ile birlikte EURO 2024’te bulunuyor. Yıldız futbolcuyu ikna etmek için, kendisini 2020’de Southampton’dan Tottenham’a transfer eden Jose Mourinho’nun devreye gireceği öğrenildi.

Sadece ligde değil, Avrupa’da da başarı hedefleyen dünyaca ünlü teknik direktör; Hojbjerg ve Fred’le güçlü bir orta saha kurmak isterken İsmail Yüksek’i de kadro planlamasında önemli bir yere koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir